Rezervace
cz / en / de

+420 485 172 105
+420 608 255 425
info@jitrava.cz

Areál

Na úpatí Lužických hor, pod nejsevernějším vrchem pohoří Ještědu (Velký vápenný), leží vesnička Jítrava a tam probíhá výstavba jezdeckého areálu.

Před 20.lety byl založen chov koní čisté španělské rasy, Pura Raza Espaňola (PRE), který v současné době čítá 23 koní, a to 2 plemenné hřebce, 2 hřebce, kteří budou v tomto roce uchovněni, 13 chovných klisen, 5 hříbat a 1 valacha. V současné době se jedná o největší chov koní PRE v České republice.

Jezdecký areál Jítrava bude zaměřen na výcvik drezurních a parkurových koní, přičemž v drezurních disciplínách by se měli uplatnit i koně PRE.

Areál bude obsahovat : parkurové a drezurní kolbiště a opracoviště, stáj s 24 boxy pro ustájení koní (je již hotovo), nad stájí bude 14 mezonetových apartmánů (ve výstavbě), hospodářskou budovu včetně administrativního zařízení a ubytování pro zaměstnance (hotova), přijímací kancelář s restaurací a v neposlední řadě krytou halu a dostatečné prostory pro parkování aut návštěvníků a jejich přívěsů a také prostory pro umístění mobilních boxů pro přivezené koně.

Ambicí areálu je provádět mimo výcviku koní i drezurní a parkurové soutěže a dále běžnou agroturistiku včetně zápřahu. Umístění tohoto zařízení je příslibem pro krásné "koňské zážitky" v pohoří Ještědu a v Lužických horách.Areál
Created 2016 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o. - recepty

X
Apartmán-Hotel Jítrava v Rynolticích hodnocení