Rezervace
FaceBookFaceBook

Bio farma

Jítrava je obklopena překrásnými lesy a pastvinami, které v současnosti využíváme pro extenzivní bio chov skotu Angus-Aberdeen a ovcí Suffolk-Texel. Extenzivní bio chov umožňuje zvířatům volný pohyb a spokojený život v čisté přírodě, chov skotu Angus-Aberdeen se pak vyznačuje svou samostatností v životě ve stádu včetně samostatnosti při porodu telátek.

Plemeno Angus-Aberdeen.

Tento na maso často chovaný skot má svůj původní domov v severovýchodním Skotsku, kde se již v 18.století v oblasti Aberdeenshire podařio vyšlechtit masný užitkový typ skotu. Angus-Aberdeen se vyznačuje pevnou tělesnou konstitucí a vysokou osvaleností, dospělý býk měří okolo 150 cm a hmotnosti 1100 – 1300 kg. Tento druh skotu vyniká svou nenáročností, houževnatostí a právě již zmíněnou schopností snadných porodů a silným mateřským instinktem. Maso z plemene Angus je jemně vláknité a křehké, vysoce mramorované, šťavnaté a má typickou chuť.

Plemeno Suffolk-Texel.

Toto plemeno pochází z anglického hrabství Suffolk a vyznačuje se dobrými vlastnostmi pro případné křížení s téměř všemi ostatními plemeny. Jehňata se rodí v černé barvě a postupně se jim do věku jednoho roku vyběluje vlna. U dospělých ovcí a beranů pak zůstává černá hlava a končetiny po zápěstí a zánártí. Plemeno se vyznačuje výrazně osvalenými kýtami a výškou okolo 70-80 cm v kohoutku. Ovce Suffolk jsou nenáročné, vyznačují se pevným zdravím a dlouhým plodným obdobím a na chov vhodné i do oblastí s vyšší nadmořskou výškou, v Jítravě se svou výškou 400 m.n.m. jsou tak přirozeně spokojené

Eshop

Prodáváme maso v BIO kvalitě vyprodukované na našem statku. Nejsme byť jen v jediném případě překupníky.

NYNÍ: Si můžete nakoupit maso třeba na grilování v naší pivnici Ve dvorci.
Bio farma

Created 2018 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o.