Kam na výlet s dětmi v Severních Čechách

Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet s dětmi v severních Čechách? Přinášíme pár tipů na výlet vhodný pro děti všeho věku. Je tu od každého něco, aby byly vaše budoucí zážitky pestré. 

Archeologický skanzen Březno u Loun

Archeologický skanzen Březno u Loun je součástí výzkumného programu navazujícího na výsledky archeologického výzkumu v této lokalitě. Stavby ve skanzenu byly budovány podle odkrytých půdorysů opracovávané nástroji vyrobenými podle původních archeologických nálezů. Skanzen je součástí Okresního muzea v Lounech. Zdejší výlet do historie je opravdu úžasný. 

Cyklostezka Ohře – Louny – Libochovice – Litoměřice

Pokud chcete vyrazit na cyklovýlet, tato stezka prochází mnoha kulturními a přírodními památkami. Cyklostezka začíná v Lounech, pokračuje přes obce Počedělice, Koštice, Křesín, Levousy a Poplze. Odtud se do Libochovic dostanete kilometrovou odbočkou z hlavní trasy a pak do Litoměřic. Projedete Budyní, kde se nachází Vodní hrad a Jandovo muzeum a zřícenina hradu Hazmberk. Následují Doksany, Terezín a Litoměřice. Trasa měří 53,4 km, je lehká až středně těžká, převážně po asfaltových silnicích, místy polních a lesních cestách, převážně rovinatým, místy mírně zvlněným terénem a lemuje břeh řeky Ohře. 

Libochovice

Libochovice leží na levém břehu řeky Ohře v krásné krajině u paty Českého středohoří, nedaleko Řípu a jsou v půli cesty. Nad nimi se tyčí zřícenina hradu Hazmburk. Město bylo osídleno už Markomany a Boji. První zmínka o něm pochází z roku 1292. Nejznámější památkou je renesanční zámek Libochovice, postavený na břehu řeky se zámeckou zahradou. Je zde i krásný Kostel všech svatých. 

Kostelec nad Ohří

Cestou z Poplze přijedete do Kostelce. První záznamy o obci jsou z roku 1377. Vpravo se dáte do centra, vlevo do Budyně nad Ohří. Dominantou Kostelce je věž kostela zasvěceného svatému Petru a Pavlu. V centru je náměstí Františka Palackého, na kterém jsou 2 radnice, několik měšťanských domů, barokní Mariánský sloup z roku 1707, novogotický Sloup Nejsvětější Trojice z roku 1874 a empírová kašna z počátku 19. století. Dále stará radnice, děkanský kostel sv. Jiří, hřbitovní kostel sv. Anny, kostel J. A. Komenského, nový zámek v empírovém stylu s anglickým parkem, starý zámek a tvrz.

Budyně nad Ohří

Projedete po lesních cestách skrz přírodní rezervaci Myslivna a přes Budyňský les do města Budyně nad Ohří. Ve městě je historický vodní hrad z 13. století. Z Budyně se vydáte po silnici do Doksan. 

Jítravský Dvorec

Z Liberce je to kousek do Jítravského dvorce, kde se můžete i ubytovat a vychutnat si výtečnou kuchyni s produkty z místní BIO farmy a výborným pivem. Jedinečný areál nabízí spoustou sportovního vyžití, jezdecký areál, Wellness a SPA, kde můžete relaxovat. K dispozici jsou dva druhy ubytovacích zařízení, Hotel a Penzion. Budovy od sebe leží asi 500 metrů. Restaurace je v Hotelu Jítravský Dvorec a v Penzionu je Pivnice, kde si můžete dát k jídlu i výtečné pivo, které pochází z lokálních minipivovarů. Navíc je zde úžasné ubytování, ať už v Hotelu v tematických apartmánech nebo v novém Penzionu, v útulných pokojích s krásným výhledem do okolí, který leží hned vedle jezdeckého areálu.

Centrum Babylon Liberec – Lunapark a Aquapark

Velkým lákadlem je jediný český tématický aqua park, kde vedle saunového světa, vířivek, proplouvací jeskyně a vodních atrakcí najdete solné jeskyně, různé druhy masáží a kosmetických služeb. Wellness novinkou je areál ve stylu antických lázní, kde si můžete užít různé procedury a relaxovat, zatímco budou děti dovádět. Dále je zde Lunapark, zábavně-naučný iQpark, zrcadlové bludiště Labyrint, laser game, bowling, virtuální realita, herny, diskotéka, kasino i občerstvení. 

Lunapark – Centrum Babylon

Zábavné atrakce pro děti i dospělé ve stylu staročeské pouti. Čeká vás autodrom, kolotoče, houpačky, prolézačky, trampolíny, horolezecká stěna, rodeo na divokém býku, videohry i simulátory se vstupným bez časového omezení. Je zde i občerstvení a areál je bezbariérový, přístupný i pro osoby na vozíčku. Zvýhodněné je rodinné vstupné, pro děti v doprovodu seniorů i pro skupiny dětí.

Aquapark – Centrum Babylon

Krytý tématický vodní ráj ve stylu příběhů Julese Verna. Ve třech propojených halách je několik bazénů s cirkulací vody, vodní masáže, protiproudový kanál, 4 tobogány, z toho jeden speciální space-bowl, široká skluzavka a relaxační místa ve stylových jeskyních s akváriem. Parní lázně jsou umístěny v jeskynním labyrintu. Jsou zde různé typy saun, vířivých van, solárií, masáží a pro děti i vyhřívané dětské brouzdaliště. Teplota vody v bazénech je 30 °C. 

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *