Kam na výlet – severní Čechy

Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet v severních Čechách? Máme pro vás jedinečné typy na spoustu zábavy a výletů pěšky, na kole i na koloběžce. 

Oybin

Opevněný skalní hrad Oybin v Lužických horách leží na německé straně. Pevnost nechal vybudovat Karel IV. na vrcholku stejnojmenné pískovcové hory. Malebné okolí hradu láká na pěší turistické výlety v pískovcových labyrintech. Můžete se vydat i cyklistickým okruhem po česko-saském pohraničí.

Aquapark Klášterec nad Ohří 

V tomto moderním areálu ležícím na úpatí krušných hor si můžete zpestřit koupání zdejšími tobogány různých délek. Ten nejdelší má 128 m. Jsou zde bazény mnoha velikostí, tvarů a hloubek, skokánky, divoká voda, skluzavky, vodní hřiby a masážní bublinkové koupele. Areál aquaparku nabízí 6 kurtů, plážový volejbal a fotbal, stolní tenis, kuželky, petangue i frisbee. V areálu je teplé i studené občerstvení. Aquapark pořádá v letní sezóně mnoho akcí, soutěží a noční koupání.

Areál Šťastná Země 

Přírodní zábavní park Šťastná Země, kde se pořádají Slavnosti slámy, nabízí spoustu dětských prolézaček, originální programy s doprovodnými aktivitami, trpasličí vesničku, houpačky, prolézačky, pískové rýžoviště s pravými českými granáty a vzduchové trampolíny. Můžete se těšit na kontaktní ZOO plnou zvířátek, divadla pro děti, kouzlení a výtvarné dílny. V opravené stodole si děti mohou vyrobit dřevěné meče, šavle, roboty, koníky a magnetky.

Prožitkový Geopark

Prožitkový Geopark leží ve spodní části areálu Šťastná Země v lese a údolí. Dobrodružná, hravá i poučná stezka s interaktivními prvky je příspěvkem k rozvoji Geoparku Český ráj. Naučná stezka Minigeopark nabízí nové cesty k dějinám země a vývoji krajiny ve spolupráci s Geo-Naturpark Bergstrasse-Odenwald a s Muzeem Českého ráje v Turnově. Vyzkoušíte si, jak se proplavuje písek, uvidíte meandrující koryto Jizery, dřevěný hrad na skále, adrenalinové závěsné lávky a zažijete přechod bažinou. 

Bobové dráhy HappyWorld Špindlerův Mlýn a Harrachov

Bobové dráhy HappyWorld Špindlerův Mlýn a Harrachov jsou k dispozici celý rok. Dráha má délku 1 400 m a při jízdě s průměrným sklonem 7,03 % si užijete 22 zatáček, 5 jumpů a 3 tunely. Kolečkové vozíky dosahují rychlosti až kolem 65 km/hod. Nevšední zážitek z jízdy, jejíž rychlost si sami volíte, umocňuje překrásné okolní panorama zdejších přírodních krás Krkonoš. Na jedno nebo dvoumístných bobech mohou jezdit děti od 8 let samostatně, menší děti v doprovodu rodičů. Díky osvětlení můžete jezdit i v noci. U bobových drah lze zaparkovat. K dispozici je občerstvení s posezením na terasách. 

Ještěd 

V Jizerských horách si můžete udělat výlet na Ještěd. Na vršek hory se dostanete lanovkou z Horního Hanychova, pak přes vrchol Ještědského hřbetu dolů do vesničky Světlá pod Ještědem, dál stezkou věnovanou památce spisovatelce Karolíně Světlé. Nejvyšší hora Jizerských hor rozhodně stojí za pozornost. 

Na koloběžkách do Jítravy

Užijte si jedinečný sjezd na koloběžkách až do Jítravy. Sjezd nadchne všechny věkové kategorie. Můžete si užít rychlou jízdu plnou adrenalinu, nebo se zvolna kochat krásou malebné přírody. Připraveno je několik tras, které jsou různě náročné na čas i fyzickou kondici. Půjčovna Koloběžky Ještěd nabízí možnost zapůjčit koloběžku na vrcholu Ještědu přímo u vysílače u hotelu Ještěd. Můžete sjet do 20 km vzdálené vesničky Jítrava, kde lze koloběžku odevzdat v resortu Jítravský Dvorec. 

Nejhezčí trasa vede přes Novinu. Z Ještědu vyrazíte po asfaltu až na druhé parkoviště Výpřež. Tam přejdete hlavní silnici na lesnické parkoviště. Vlevo u lesa najdete žlutou cyklistickou značku č. 3007, vydáte se po ní po zpevněné šotolině zlehka z kopce, až vyjedete lesní branou ven na asfalt. Na křižanském sedle v blízkosti penzionu Novina jeďte doleva, pořád z kopce směr Křižany, u obecního úřadu odbočte doprava na cyklistickou trasu č. 25 na Zdislavu, po malém kopečku zase z kopce až do Jítravského Dvorce. 

Jítravský Dvorec

V Restauraci, která se nachází v Hotelu Jítravský Dvorec, si můžete vychutnat jedinečnou kuchyni s produkty z naší BIO farmy, třeba steaky z vlastního chovu. Kousek od Hotelu se nachází Penzion a Pivnice, ve které si opět můžete pochutnat na vynikajícím masu z vlastní BIO farmy a k tomu si můžete dát výtečné pivo, které pochází z lokálních minipivovarů. 

Navíc je zde úžasné ubytování, ať už v Hotelu v tematických apartmánech nebo v novém Penzionu, v útulných pokojích hned vedle jezdeckého areálu. Jítrava je neodolatelné místo, které rozhodně stojí za to vidět. 

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *