Kam na výlet v Liberci

V každém ročním období si můžete zajít do muzea nebo na výstavu. Hravé děti určitě zaujmou zdejší atrakce a zábavní centra, ale i dětská hřiště, dětské koutky a herny. Nádherná je zdejší ZOO, DinoPark Plaza Liberec i Botanická zahrada. 

Liberec se nachází v Libereckém kraji a mezi zajímavá města v okolí patří Český Dub, Frýdlant, Hodkovice nad Mohelkou, Hrádek nad Nisou, Chrastava, Jablonné v Podještědí nebo Nové Město pod Smrkem. Pro malé děti a maminky s kočárkem jsou k dispozici pěší výlety, pro zdatné turisty pěší trasy, pro cyklisty zase cyklostezky v Liberci a jeho okolí. Doporučujeme výlet na Ještěd, kam se dá dojet i zbrusu novou lanovkou. Nádherné je Kryštofovo údolí, kde je technická památka kamenného viaduktu, po kterém stále jezdí vlak, stylová prvorepubliková kavárna U Ježka a také jedinečný orloj. Lákavá je i procházka k přehradě a lesopark nad přehradou. 

Zábavní centra 

Nově přistavěný a zrekonstruovaný plavecký bazén Liberec s bazény o velikosti 25 a 50 m zahrnuje i sauny, vířivky, parní komory, wellness, tobogány a skluzavky. Pro milovníky halových sportů je vhodná Tipsport aréna nedaleko centra města. Můžete si zde zahrát volejbal, softball, házenou, tenis, badminton, florbal, basketbal, stolní tenis, squash a ricochet. V zimní sezoně zde probíhá veřejné bruslení a zápasy domácích Bílých Tygrů s dalšími hokejovými kluby. Nezapomeňte navštívit zábavní centrum Babylon s Aquaparkem, naučným IQparkem a Lunaparkem. Blízký Skiareál Ještěd nebo sportovní a rekreační areál Vesec mají v zimě upravené sjezdové a běžkařské tratě. 

Kam za kulturou

V Liberci jsou k dispozici 3 divadla. Divadlo F. X. Šaldy, Malé divadlo a loutkové Naivní divadlo. Městské informační centrum Liberec vám může uspořádat prohlídku města, budovy historické radnice s obřadní síní a radniční věže, ze které je nádherný výhled. Oblíbeným cílem návštěv je i zoologická zahrada s bílými tygry, naprosto úchvatná botanická zahrada s jedinečnými skleníky, Severočeské muzeum v Liberci nebo Oblastní galerie Liberec. Můžete navštívit i Zámek Lemberk a užít si překrásnou procházku ke Zdislavině studánce. 

Rozhledna Výšina

Když už budete v Liberci, nezapomeňte navštívit tak trochu opomíjenou libereckou rozhlednu Výšina. Je jednou ze zdejších zajímavostí, kterou lze navštívit v každém ročním období. Rozhledna Liberecká výšina nabízí jedinečný výhled do okolí. Restaurace je otevřena i v zimě a za výhled z věže zaplatíte 30 korun. Za to, co uvidíte, to rozhodně stojí. Můžete jít krásnou procházkou z konečné tramvaje Lidové sady. V noci si můžete užít výhled na noční osvětlený Liberec. 

Bílé kameny

Přírodní památka Bílé kameny se nachází u osady Jítrava. Kolem skalního města vede naučná stezka Lužické a Žitavské hory. Zaoblené skály jsou 20 metrů vysoké, připomínají hřbety a hlavy slonů, proto se jim říká Sloní kameny nebo Sloní skály. Ve druhohorách zaplavovalo oblast mělké moře, na dně se usazovaly vrstvy písčitého a jílovitého materiálu, ze kterých se po ústupu moře vytvořily pískovce a slepence. Vítr a déšť je ohladil do obdivuhodné podoby. Bělavé zbarvení způsobuje obsah kaolinitu ve svrchní vrstvě pískovců. Ve spodní části jsou pukliny, jeskyně a skalní tunel fungující jako zesilovač zvuku. Je tu i šumová brána, kde se setkáte s opačným zvukovým efektem. Lidi kolem vás neuslyší ani slovo a skalní stěna zvuk pohltí. 

Tip na ubytování a restauraci

V malebné vesničce Jítrava navštivte i Jítravský Dvorec, kde se můžete občerstvit i ubytovat ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Zdejší restaurace se špičkovou gastronomií potěší všechny gurmány. Můžete zvolit i ubytování v penzionu se stylovou pivnicí a užít si zdejší jezdecký areál s možností vyjížďky na koních i v kočáře. Využít můžete i wellness, SPA, zahrát si tenis, nebo si zapůjčit horská kola a vyrazit na výlet. 

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *