Tipy na teambuildingové aktivity

Teambuildingové aktivity pro zaměstnance rozhodně nejsou jen jakousi zbytečností současné doby. Mají velký přínos při vytváření vztahů na pracovišti a funkce společného zážitku, na který všichni vzpomínat, je opravdu značná. 

Je ale třeba opravdu dobře plánovat a vybírat. Nenuťte své zaměstnance do bizarních teambuildingových aktivit a buďte profesionálové. Volte takové, které si zaměstnanci skutečně užijí.

Volba teambuildingových aktivit

Jaké by tedy měly být teambuildingové aktivity? To, co je zábavou pro jednoho, nemusí být zábavou pro jiné. Nezapomeňte na to, že ne všechny aktivity každý člen týmu ocení. Je třeba počítat s tím, že se do určitých aktivit nezapojí všichni, vytvořit pestrý program a hledat i možné alternativy. Dejte si pozor především na aktivity, jejichž součástí jsou vysoké fyzické výkony, určité druhy sportu nebo veřejná vystoupení před ostatními účastníky akce. Co může být zábavné mezi partou přátel, kteří se mezi sebou důvěrně znají, nemusí být vůbec únosné pro všechny účastníky firemní akce.

Nutit či nenutit

Zaměstnance do aktivit rozhodně nikdy nenuťte. Nelze totiž odhadnout, co už je pro někoho za hranou a velmi nepříjemné. Nevíte z čeho má strach a co dělá z duše nerad. Teambuilding se má stát příjemnou vzpomínkou plnou zážitků, nikoliv noční můrou, při které se denně budíme s oroseným čelem. Aktivity musí respektovat osobní prostor a důstojnost jejich účastníků. Někoho zaujme lukostřelba, jiného dovednostní soutěže. Ten kdo miluje lanové aktivity a bojové souboje, možná zase neocení hádanky a hlavolamy, ve kterých jiní členové týmu excelují. Každý účastník teambuildingu musí mít možnost výběru, do kterých aktivit se zapojí.

Snaha o dosažení společného cíle

Soutěžení je úžasná věc, přesto není pro každého. Týmové soutěže jsou důležitou snahou k dosažení společného cíle. Teambuildingu dají mnohem větší spád. Je však třeba počítat i s tím, že každá soutěž má své vítěze i poražené. Proto je třeba rozdělit aktivity do více soutěží a dát možnost smazat rozdíly. Nikomu na světě totiž nejde úplně všechno. Každý člen týmu si tak bude moci užít svou chvilku slávy a lépe snese i případný neúspěch. 

Jak začít plánovat teambuilding

Začněte s ohledem na očekávaný počet účastníků. Pak si můžete předem rozplánovat, jak má celá akce probíhat. Obraťte se na zkušenou agenturu specializující se na teambuilding a nechte si poradit. Nechte na odbornících, ať doladí všechny detaily a vyberou vhodné aktivity pro váš teambuilding. Nezapomeňte ani na posilnění a zajistěte členům týmu dobré jídlo a pití. 

Vyberte vhodné místo

Výběr vhodného místa, kde si každý člen týmu najde to svoje, je dalším klíčovým bodem každého teambuildingu. V resortu Jítravský Dvorec si můžete zapůjčit horská kola i koloběžky, vybavení na petanque a kroket nebo pronajmout tenisové kurty. Součástí je i jezdecký areál s největším chovem andaluských koní v České republice. Je zaměřen na výcvik drezurních a parkurových koní a obsahuje i kolbiště, krytou jezdeckou halu a stáje, kde je 24 boxů pro koně. Využít můžete jezdeckou školu, nebo se zúčastnit drezurových a parkurových soutěží. Vítězové různých aktivit se za odměnu mohou třeba projet v kočáře taženém koňmi. 

Myslete na relax

Chvíle odpočinku spojené s relaxací by na žádné teambuildingové akci neměly chybět. K tomu u nás poslouží místní SPA. Jítravské lázně jsou místem, kde vaši zaměstnanci načerpají příznivou energii v letních i zimních měsících. Moderní wellness prostory mají vířivku, parní kabinu, saunu, tropickou sprchu a venkovní relaxační zónu s ochlazovací a skandinávskou kádí. Zapadají svým stylem do Lužických hor a voní po zdejších bylinkách. Členové týmu mohou využít i nabídku masáží a SPA rituálů, ze kterých budou odcházet odpočatí a svěží.

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *