Bio Farma Jítravský Dvorec

Z ekologického chovu Vám přinášíme hovězí masného skotu Aberdeen-angus  a jehněčí maso druhu Romney Marsch, křížené masným plemenem Suffolk a Texl a to v té nejvyšší kvalitě. Toto maso, společně se zvěřinou z okolních lesů, zpracováváme ve vlastním zařízení, které vše podtrhuje svoji Bio certifikací.

Angus-aberdeen

Tento na maso často chovaný skot má svůj původní domov v severovýchodním Skotsku, kde se již v 18.století v oblasti Aberdeenshire podařio vyšlechtit masný užitkový typ skotu. Angus-Aberdeen se vyznačuje pevnou tělesnou konstitucí a vysokou osvaleností, dospělý býk měří okolo 150 cm a dosahuje hmotnosti 1100 – 1300 kg. Tento druh skotu vyniká svou nenáročností, houževnatostí a právě již zmíněnou schopností snadných porodů a silným mateřským instinktem. Maso z plemene Angus je jemně vláknité a křehké, vysoce mramorované, šťavnaté a má typickou chuť.

biofarma Jítravský Dvorec

Suffolk-texel

Toto plemeno pochází z anglického hrabství Suffolk a vyznačuje se dobrými vlastnostmi pro případné křížení s téměř všemi ostatními plemeny. Jehňata se rodí v černé barvě a postupně se jim do věku jednoho roku vyběluje vlna. U dospělých ovcí a beranů pak zůstává černá hlava a končetiny po zápěstí a zánártí. Plemeno se vyznačuje výrazně osvalenými kýtami a výškou okolo 70-80 cm v kohoutku. Ovce Suffolk jsou nenáročné, vyznačují se pevným zdravím a dlouhým plodným obdobím a na chov vhodné i do oblastí s vyšší nadmořskou výškou, v Jítravě se svou výškou 400 m.n.m. jsou tak přirozeně spokojené.

E-SHOP

Prodáváme maso v BIO kvalitě vyprodukované na našem statku. Nejsme byť jen v jediném případě překupníky.

NYNÍ: Si můžete nakoupit maso třeba na grilování v naší Pivnici.